Najważniejsze zrealizowane inwestycje PEC Sp. z o.o. w ostatnich latach:
Kocioł wodny z ekonomizerem VIESSMANN VITOMAX 300 – HW o mocy cieplnej 9,95MW
Rozbudowa sieci ciepłowniczej w ul. Paderewskiego, Mazurska i Nad Drwęcą, do których zostały podłączone bloki zasilane dotąd z kotłowni lokalnych,
Kupno w 2010r ciepłowni od ZSM „POLMO”,
Kupno samochodów dostawczych oraz nowoczesnych maszyn w tym koparko – ładowarki i ładowarki do prowadzenia robót inwestycyjnych,
Inwestycja z 2014r polegająca na uciepłowieniu Starego Miasta, w której po raz pierwszy zastosowaliśmy nowoczesny system giętkich rur preizolowanych firmy Brugg, które pozwoliły na sprawne ich układanie w bardzo trudnym, pełnym wewnętrznej infrastruktury terenie. Wykonanie tego zadania pozwoliło na znaczne zmniejszenie tzw. Strefy niskiej emisji w śródmieściu.
W 2015 rozpoczęto remont elewacji ścian zewnętrznych wraz z wymianą stolarki okiennej w szlakowni, wybudowano nowy odcinek sieci przy ul. Królowej Jadwigi wraz z przyłączami
Wykonanie w 2016 r systemów odpylania spalin w ciepłowni, dzięki której możliwe było spełnienie zaostrzonych norm emisji pyłów do atmosfery, wykonano remont placu składowego, muru oporowego, oraz placu składowego szlaki,
W 2016 r wybudowano nowe odcinki sieci przy ul. Przykop, Żwirki i Wigury oraz sieć od komory przy ul. Witosa do budynku przy ul. Pruszyńskiego,
Podpisanie 25 sierpnia 2017r. umowy pomiędzy PEC Sp. z o.o. w Brodnicy a NFOŚiGW z siedzibą w Warszawie o dofinansowanie projektu pt.: „Poprawa efektywności energetycznej w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Brodnicy” w ramach poddziałania 1.6.1 Źródła wysokosprawnej kogeneracji. Celem projektu, którego realizacja rozpoczeła się w 2018r. była modernizacja ciepłowni miejskiej poprzez wykorzystanie gazu ziemnego do produkcji energii cieplnej i elektrycznej w wysokosprawnym skojarzeniu. W wyniku realizacji projektu ciepłownia miejska w Brodnicy stała się elektrociepłownią dzięki modernizacji, rozbudowie i dostosowaniu urządzeń do zainstalowania układu kogeneracji. W skład układu wchodzą generatory prądotwórcze opalane gazem ziemnym wysokometanowym.
W obiekcie przy ul. 3 Maja 2-2A wybudowano w 2017r. układ pompowy, który pozwolił na poprawę parametrów pracy sieci w tym rejonie.
W 2018 roku wykonano połączenie dwóch niezależnie pracujących kotłowni zlokalizowanych przy ul. Malickiego i Cicha w jeden układ ciepłowniczy wraz z wymianą sieci i przyłączy na preizolowane oraz kotłów miałowych w kotłowni przy ul. Malickiego na kotły gazowe.
W 2019 roku zakończono budowę dwóch nowych kotłów gazowych w elektrociepłowni przy ul. Lidzbarskiej 33.
W 2020 r – 2022 r zrealizowano budowę nowego układu kogeneracyjnego na bazie gazu ziemnego w kotłowni przy ul. Malickiego o mocy 200 kWel, i 322 kW mocy cieplnej.
W 2021 r wymieniana jest sieć kanałowa na preizolowaną oraz przyłącza w rejonie ulic: Matejki, Nowa Kolonia, Ceglanej.
Zakupiono także dwa nowe samochody dla pracowników Spółki: Mercedesa Sprintera oraz Mercedesa Citan, które będą wykorzystywane w bieżącej działalności.
W 2022 r wybudowano instalację fotowoltaiczną przy ul. Lidzbarskiej 33 o mocy 50 kW, docelowa moc instalacji do końca września 2024 r. ma wynosić ponad 400 kW.
W 2023 do użytku oddano II kogenerację o mocy elektrycznej 2 MWel i 2,291 mocy cieplnej przy ul. Lidzbarskiej 33.
Rok 2023 to także koniec epoki związanej z eksploatacją kotłów WR-5 zasilanych miałem węglowym, które zostały całkowicie zastąpione przez nowoczesne kotły gazowe.
Na początku 2024 r do użytku oddany został także kolejny kocioł gazowy o mocy cieplnej 9,95 MW.
W planach do końca 2024 r. jest wybudowanie kotła elektrycznego o mocy 2.0 MW.
W bieżącym roku została podpisana umowa na realizację budowy kotła na biomasę o mocy znamionowej 3,0 MW, którego oddanie do użytkowania jest planowane na wiosnę 2025 r.
Oprócz tych inwestycji firma nadal rozbudowuje miejską sieć ciepłowniczą podłączając nowych odbiorców, modernizuje także stare odcinki sieci wykonując w ostatnich latach 5 241 mb nowych przyłączy, 6 792 mb nowych sieci ciepłowniczych oraz podłączając do sieci 173 nowych odbiorców ciepła.
Równolegle do prowadzonych inwestycji prowadzone są prace przy modernizacji węzłów ciepłowniczych, wymieniane są stare odcinki sieci i przyłączy ciepłowniczych na preizolowane, na bieżąco dokonywane są także niezbędne prace remontowe.
W wyniku realizacji w/w inwestycji a tym samym wzrostu liczby podłączonych obiektów zwiększeniu ulegają przychody z tytułu sprzedaży ciepła. Pozwala to na planowanie nowych przedsięwzięć.